KontaktStyczeń 30 2023 02:15:57
ROD - Rodzinny Ogród Działkowy Miodówko

Jak powstał kompleks ogrodów rodzinnych w Miodówku?


Urząd Gminy Stawiguda podjął decyzję o powstaniu nowego kompleksu działek wypoczynkowych i rekreacyjnych w 1982 roku. Członkowie Polskiego Związku Działkowców zwrócili się do UG z odpowiednią prośbą i wniosek został szybko zaakceptowany. Pozytywne zakończenie procedury zostało zwieńczone oficjalną nazwą tego obszaru brzmiącą Rodzinny Ogród Działkowy Miodówko. Jednak ogrody jakie widzimy dziś nie były tak piękne i uzbrojone od samego początku. Długa droga pełna inwestycji i pracy czyni je coraz lepszym i sprawnie zorganizowanym kompleksem działek.


Rozwój infrastruktury działek w Miodówku.


Od początku istnienia ogródki działkowe rozwijają się z roku na rok. Są całkowicie zelektryfikowane z podzieleniem liczników na parcele. Woda użytkowa doprowadzona jest do działek za pomocą zestawu pomp i rur mających swe połączenie z jeziorem Miodówko. Ciśnienie tej wody i systemu jest na tyle wysokie, że w sezonie letnim zapewnia odpowiedni odbiór wody dla wszystkich podłączonych do systemu działkowiczów. Ogród rodzinny jest podzielony na ponad 300 mniejszych działek usytuowanych z jednej strony na skraju lasu, a z przeciwnej ogranicza go jezioro. Na terenie ogródków również znajduje się kilka pomp głębinowych z czystą wodą dostępną przez cały rok. Zarząd ROD w Miodówku zorganizował utwardzenie wielu odcinków dróg dojazdowych, wyznaczył miejsca i kontenery na śmieci oraz regularnie je wywozi i wszelkie inne nieczystości. Bliskość lasu i możliwa obecność w nim zwierzyny zmuszają do przestrzegania czystości i gospodarowania odpadami w możliwie sprawny sposób. Zresztą - każdy działkowiec ceni czystość i porządek nie tylko bliskiej okolicy. Wokół ogrodów znajdują się liczne ścieżki idealne na spacery lub jazdę rowerem. Kilkanaście małych bramek wejściowych do kompleksu stwarza możliwości łatwego wydostania się z powrotu do ogrodów na naprawdę wiele sposobów. Niedługim spacerem można także dostać się nad jezioro z każdego miejsca w ogrodach. Dzięki licznym alejkom wewnątrz obszaru dojazd samochodem jest możliwy do każdej z działek. Dla nowych przybyszy i turystów może być pomocne graficzne przedstawienie kompleksu na prostej mapie.


Rozkład kompleksu w otoczeniu lasu i jeziora.


Grafika z układem działek w Miodówku

Do poruszania się po terenie ogrodu i lepszej orientacji w położeniu obiektów przyda się schematyczna grafika z prostą mapką zawierającą rozkład poszczególnych działek i nazwy alejek. Mapka taka znajduje się także przy głównym wjeździe na teren ogrodów. Jeśli chcesz zobaczyć dokładnie szczegółów ściągnij plan obiektów w ROD Miodówko na swój komputer.


Komunikacja społeczności właścicieli i użytkowników ogrodów.


Informacje adresowane do użytkowników są prezentowane na kilku tablicach informacyjnych rozłożonych na terenie kompleksu. Jest tam także miejsce na indywidualne wiadomości i ogłoszenia użytkowników działek. Ten sposób komunikacji nie zastąpi osobistego kontaktu jaki jest na zebraniach zarządu i członków, jednak pozwala w prosty sposób informować wszystkich o bieżących wydarzeniach, planach i decyzjach ROD Miodówko. Okazyjnie są organizowane imprezy, gdzie działkowicze mają okazję się poznać oraz wymienić plotkami i doświadczeniami.


Do celów komunikacyjnych na stronach serwisu o Miodówku, oprócz działu Ogłoszenia Miodówka, znajduje się także swoista Tablica Miodówka. Jest to niekomercyjne wirtualne miejsce na zostawienie wiadomości dla innych lub przeczytanie komunikatu od kogoś.


Serwis Miodówko.pl poleca:
reklama mbank 
Aktualna pogoda w Miodówku
Aktualny rozkład jazdy autobusów miejskich z przystanków Miodówko
rozkład autobusów miejskich Miodówko
rozkład autobusów miejskich Miodówko

Najnowsze Wizytówki na stronie miodowko.pl
· Daszki Szklane · bus do Holandii · Fotoobrazy · Ziemia · dzialka · Hostel Olsztyn · Hydraulik · Olsztyn · grzyby · tartak · stolarz · lato · opony · wynajem · lowisko · elektryk

- Zobacz wszystkie wizytówki
Najnowsze odnośniki na stronie
1. Miodówko na Onet - Miejscowość i jezioro Miodówko kolo Olsztyna - mała i prosta wizytó...
2. Miodówko w serwisie zOlsztyna.pl - Profil domeny Miodowko.pl w serwisie zOlsztyna.pl Znajdziesz tam wi...
3. Linkody.com - monitorowanie linków - Lista odnośników internetowych (linków zwrotnych) do serwisu Miodów...
4. RiseMyName.com - Miodowko staje się sławne. - Krótki profil Miodówka w serwisie marketingu internetowego RiseMyNa...
5. SeoChat.com o Miodowko.pl - Serwis wyświetla linki wewnętrzne i zewnętrzne oraz teksty zakotwic...
6. SemRush.com - Kilka faktów o Miodowko.pl według internetowej analizy systemu SemRush
7. Katalog.wp.pl - turystyka i wypoczynek - Miodówko koło Olsztyna - malownicza wieś warmińska. Ogłoszenia tury...
  Zobacz więcej dynamicznych odnośników.